استاد دکتر مهدی آرام فر متولد 1354 استاد زیست‌شناسی مؤسسه ونوس و دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی در رشته پزشکی است. او فارغ‌التحصیل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان بوده و با ورود به یکی از بهترین دانشگاه‌های تهران پله‌های ترقی را یکی پس‌ از دیگری طی کرده و در حال حاضر حاصل تجربیاتش را در قالب پکیج های زیست‌شناسی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.
استاد تألیفات گوناگونی ازجمله ۱۰ کتاب کمک ‌آموزشی در زمینه تست زیست‌شناسی و ژنتیک کنکور و کتاب‌هایی با عنوان لغت‌نامه زیست پیش‌دانشگاهی، زیر ذره‌بین به رشته تحریر در آورده است.
ضمنا ۲۱ جلد کتاب در زمینه پزشکی به چاپ رسانده است. در این مقاله قصد داریم بیوگرافی مهدی آرامفر را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم.

در ادامه بیشتر با سوابق مهدی آرامفر مدرس زیست شناسی ونوس آشنا خواهید شد.

 

رزومه دکتر مهدی آرام فر

– دانش‌آموخته سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان
– دانشجوی برتر فارغ ‌التحصیل از رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران
– عضویت در دپارتمان زیست‌شناسی انتشارات اندیشه‌سازان در سال‌های ۸۲ تا ۸۴
– تالیف کتاب‌های برتر زیست‌شناسی کنکور
– سابقه ترجمه ۶ جلد کتاب در زمینه ایمونولوژی، جراحی داخلی و فیزیولوژی
– توانایی در تدریس زیست‌شناسی

درس زیست‌شناسی برای دانش‌آموزان رشته تجربی و داوطلبان کنکوری درس سرنوشت‌ساز محسوب می‌شود. بنابراین بسیار مهم است که در تدریس این رشته از اساتید برتر کشور بهره‌مند شوند. از آنجایی‌که استاد دکتر مهدی آرام فر از استعدادهای درخشان بوده و در دانشگاه در رشته پزشکی تحصیل کرده ‌است، بیش ‌از هر مدرس دیگر توانایی تدریس و واشکافی مباحث زیست‌شناسی را دارد. برای مقایسه آموزش استاد آرامفر با استاد محمد همدانی دبیر زیست شناسی حرف آخر میتوانید روی آن کلیک نمایید.
با وجود این‌که درس زیست‌شناسی از دروس حفظی و تئوری محسوب می‌شود اما درک کامل و عمیق مباحث آن لازمه کسب مهارت تست‌زنی است. پکیج زیست شناسی ونوس همراه با پکیج زیست شناسی حرف آخر جزو برترین پکیج های آموزشی میباشد و میتوانید آموزش این دو را مقایسه نمایید. برای ارتباط با مشاوران حرف آخر از طریق لینک شماره حرف آخر اقدام نمایید.
درصورتی‌که دانش‌آموزان اطلاعات درسی را به‌طور صحیح و سازماندهی‌شده فرا نگرفته باشند مطالب درسی در ذهن شان طبقه‌بندی منسجمی پیدا نمی‌کند. خیلی اهمیت دارد که مباحث به‌ صورت درس به درس و مفهومی دریافت شود و دانش‌آموزان بتوانند استدلال دقیقی در مورد سوالات ارائه دهند. همه داوطلبان آزمون سراسری به‌خوبی واقف هستند که درس زیست‌شناسی در پذیرش دانشگاه تا چه اندازه مهم و حیاتی است.
بنابراین هر سوالی را که بی‌پاسخ رها کنند شانس بزرگی برای کسب رتبه‌های برتر را از دست خواهند داد. از سوی دیگر با هر پاسخ درست در درس زیست‌شناسی به قبولی در رشته‌های برتر پزشکی نزدیک‌تر می‌شوند.

برای ثبت نام در کلاس های استاد آرامفر میتوانید با شماره تماس ونوس در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دانش آموزان میتوانند برای آشنایی با آموزش موسسه ونوس 20درصد از پکیج ها را به صورت رایگان دریافت نمایند. برای دریافت پکیج های رایگان ونوس کافی است با مشاوران ونوس ارتباط بگیرید و با دریافت شماره کارت ونوس هزینه پستی بسته یک میلیون تومانی که برای شما رایگان شده است را واریز نمایید و بسته رایگان را دریافت نمایید.

در بسته رایگان موسسه ونوس آموزش تمامی اساتید ونوس از جمله : شهاب اناری – مهدی یحیوی -محمد مهربان- هادی سرکشیک زاده – علی آبان و تمامی اساتید دیگر جای گرفته است و شما میتوانید با آموزش این اساتید نیز آشنایی پیدا کنید.

مهدی آرام فر استاد برتر زیست شناسی ونوس

استاد دکتر مهدی آرام فر سالیان سال در محضر استادان برجسته دانشگاه شهید بهشتی به کسب علم و تجربه مشغول بوده ‌است و حالا سال‌هاست که به پرورش دانش‌آموزان برای حضور در آزمون سراسری می پردازد و به بهترین نحو تجربیاتش را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
فعالیت‌های آموزشی استاد آرام فر تنها به پرورش رتبه‌های برتر کنکور ختم نمی‌شود بلکه به ‌عنوان مدرس در مدارس راهنمایی و دبیرستان علامه حلی تهران فعالیت داشته ‌است استاد علاوه ‌بر تدریس در مدارس و مؤسسه‌های مختلف کنکور در برنامه‌های مختلف تلویزیونی به ‌عنوان مدرس و کارشناس حضور داشته ‌است.
در حال حاضر دی وی دی های آموزشی درس زیست‌شناسی که توسط استاد در استودیوهای حرفه‌ای تولید شده ‌است در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. بنابراین علم آموزان در هر شهر و روستایی از کشورمان ایران که زندگی کنند می‌توانند از این ویدئوهای آموزشی بهره‌مند شوند. همچنین می‌توانند از کتب تألیفی ایشان در جهت پیشرفت دانش زیست‌شناسی کمک بگیرند.
درس زیست‌شناسی علی‌رغم این‌که در زمره دروس حفظی قرار می‌گیرد اما مطالب مفهومی بسیار زیادی دارد که اگر به خوبی درک نشود امکان بکارگیری آن در جلسه آزمون وجود ندارد. دانش‌آموزان ابتدا باید دی وی دی های آموزش را به‌طور دقیق مشاهده کنند و پس ‌از آن به سراغ تست‌زنی بروند. آموزش‌های زیست‌شناسی استاد دکتر مهدی آرام فر جامع و کامل بوده و تمام مطالب درسی را در بر می‌گیرد. ضمنا استاد با فن بیان قوی و دانش گسترده زیست‌شناسی و پزشکی تسلط کاملی بر کلاس درس دارد.
پس‌از این‌ که محفوظات ذهنی دانش‌آموزان تکمیل شد، نوبت به تمرین تست‌زنی و کسب مهارت‌های ویژه در این زمینه می‌رسد.
استاد آرام فر با شیوه تدریس خاص مهارت‌هایی را به دانش‌آموزان می‌آموزد تا سوالات مفهومی و گمراه‌کننده را شناسایی کرده و با دقت بالا و بیشترین سرعت به تست‌ها پاسخ دهند.

ثبت نام در کلاس های استاد مهدی آرام فر

دانش آموزان در همه پایه ها میتوانند با آموزش موسسه ونوس پیش بروند و درس زبان را با استاد اناری به حد قابل قبولی در کنکور برسانند. برای شرکت در کلاس های استاد اناری میتوانید به صورت حضوری و غیر حضوری ثبت نام خود را انجام دهید. برای ثبت نام حضوری باید آدرس موسسه ونوس در میدان انقلاب تهران مراجعه کرده و به صورت حضوری با عوامل مجموعه صحبت نمایید.

برای ثبت نام غیرحضوری نیز میتوانید با اسامی مشاوران ونوس آشنا شده و یکی از مشاوران را به عنوان پشتیبان خود انتخاب نمایید و به صورت غیرحضوری ثبت نام خود را انجام دهید.

مجموعه کتاب‌های منتشرشده دکتر مهدی آرام فر

همان‌طور که اشاره کردیم استاد در طی سال‌های فعالیتش بالغ ‌بر ۲۱ جلد کتاب پزشکی و بیشتر از ۱۰ جلد کتاب زیست‌شناسی برای دانش‌آموزان رشته تجربی تالیف کرده ‌است که برخی از این عناوین شامل موارد زیر است:
کتاب زیست‌شناسی گیاهی کنکور، بانک تست زیست‌شناسی کنکور، زیست‌شناسی زیر ذره‌بین برای انتشارات تخته‌سیاه
کتاب لغت‌نامه زیست‌شناسی
کتاب زیست‌شناسی پیش‌دانشگاهی گویا برای نظام قدیم
کتاب ژنتیک کنکور یازدهم و دوازدهم برای انتشارات تخته‌سیاه
استاد علاوه ‌بر تالیف این کتاب‌ها در تولید محتوا و فیلم آموزشی برای 500 محتوای آموزشی دی وی دی در زمینه درس زیست‌شناسی کنکور و زیست دهم و یازدهم فعالیت‌های درخشانی داشتند که شامل: دی وی دی زیست‌شناسی سوم دبیرستان نظام قدیم
DVD درس زیست‌شناسی گیاهی
بسته آموزشی زیست‌شناسی با ‌عنوان ۱۰ آزمون
دی وی دی زیست‌شناسی دوم دبیرستان
DVD ژنتیک کنکور

استاد دکتر مهدی آرام فر استاد درس زیست‌شناسی کنکور علاوه ‌بر تدریس و تألیف کتب گوناگون آموزشی مدیر مجموعه انتشارات تخته‌سیاه باسابقه یک دهه فعالیت است که در زمینه نشر کتاب‌های کمک‌آموزشی اقدامات ارزنده‌ای انجام داده ‌است. ایشان در حال حاضر یکی از اساتید مشهور و مطرح کنکور رشته تجربی محسوب می‌شوند. استاد آرام فر از سال ۱۳۸۲ همکاری با انتشارات اندیشه سازان برای تولید کتاب‌های آموزشی را آغاز کرد و مدت‌ها بعد با شکل‌گیری انتشارات شخصی‌اش به نام تخته‌سیاه این فعالیت را ادامه داد.

اهمیت زیست شناسی در کنکور

درس زیست شناسی مهم ترین درس برای داوطلبان گروه علوم تجربی است که تراز آن تاثیر بسیار زیادی در تراز نهایی آزمون دارد. دانش آموزانی که برای قبولی در رشته دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی برنامه ریزی می کنند باید حتما ضریب بالایی در این درس کسب کنند. پس باید با توجه به ضریب بالای این درس بخش زیادی از زمان خود را به مطالعه زیست شناسی اختصاص دهند.
البته برخلاف تصور خیلی از افراد درس زیست شناسی یک درس کاملا مفهومی است که مطالب آن باید ابتدا کاملا درک شود و در مرحله بعد برای به خاطر سپاری چندین بار مرور شود. استاد آرام فر در مرحله اول که یادگیری مطالب است باری از روی دوش دانش آموزان بر می دارد و آنها باید باقی راه را با مرور روزانه حداقل نیم ساعت و تست زنی به ثمر برسانند.